Skip links

Филм

dnm

“Кајмак” – филм на Милчо Манчевски

Премиерна проекција на новиот филм на Милчо Манчевски - "Кајмак". проекции на: 17.11.2022. (четврток) 18.11.2022 (петок), 22.11.2022 (вторник) 29.11.2022 (вторник) 07.12.2022 (среда) Почеток 20:00 часот. Влезница: 200 ден. Резервации на билети на 032/394-243 Содржина на филмот: Две семејства си ја бараат среќата - пристојни на

dnm

Денови на Германскиот филм

Денови на германскиот филм. Дом на млади - Штип заедно со Europe House - Струмица и Германската амбасада, Ве покануваат на Денови на германскиот филм на 25 и 28 октомври, проекциите се со почеток од 18:00 часот, влезот е слободен. Филмовите се прикажуваат на оригиналниот

dnm

Патувачко кино СИНЕДЕЈС

Патувачко кино СИНЕДЕЈС ОУК Дом на млади - Штип Влезот е слободен. 24 јуни, 20.30 часот [петок] PAW LAW, режија Тамара Котевска [краток филм] ATLAS, режија Алесандро Тонда Дискусија со присутна публика со проф. Тања Милошевска, Факултет за социологија УКИМ Модератор на дискусија: Јована Ѓорѓиовска,

dnm

Филозофски филмски фестивал во соработка со СОУ Гимназија “Славчо Стојменски” – Штип

Едукативна програма на Филозофскиот филмски фестивал – Средношколска видео лектира, во соработка со СОУ Гимназија “Славчо Стојменски” – Штип. Проекција на филмот 12 гневни луѓе (12 Angry men, 1957) на Сидни Ламет.

dnm

“Врба” – филм на Милчо Манчевски

Проекција на филмот „Врба“ на Милчо Манчевски Четврток 06.02.2020г Почеток 20:00ч Влез:100 ден Шестиот филм на Манчевски „Врба“ ја следи приказната за три македонски жени кои не го менуваат светот или општеството, но нивната борба да станат мајки ги прави хероини во филмот. Трите приказни,

dnm

Недела на македонски филмови

Недела на македонски филмови - 29.30 и 31 јануари. Премиера на „Дедо и Внук“ Среда 29.01 почеток 20:00ч, влез:100 мкд Дедо и Внук После смртта на едно дете пациент, кое чека лекување во странство, настанува скандал и младиот доктор Никола за да го избегне притисокот

dnm

Кино за деца “Песноден”

ПЕСНОДЕН! Прв игран детски мјузикл на 5+ Фамилија, посветен на Денот на Песната! На 4 (среда),  5 (четврток) и 6 (петок) декември 2019год. со почеток во 19:00 часот во Дом на млади Штип! За игри и песна, први!

dnm

Проекција на филмот „Медена земја“ во ОУК Дом на млади – Штип

„Медена земја“ на 27 септември во Штип! Најнаградуваниот македонски документарец, што со победа во три категории на почетокот на годинава триумфираше на престижниот филмски фестивал „Санденс“,на 27 септември ќе се прикажува во Штип! Филмот, што е годинешен македонски кандидат за „Оскар“ и е во трка