Skip links

Музика

dnm

Голем Tribute концерт за Тоше Проески во Штип

За прв пат во Македонија, Ве покануваме на: *** REAL TRUBUTE концерт за нашиот ТОШЕ *** 📅 06.јуни.2024 - четвтрток 📍 Дом на млади - Штип Настапуваат: Димитар Андоновски, Александар Тарабунов, Александра Јанева, Симона Поповска, Лара, Зоран Илиев, Бени Шакири, Марија Данева, Ламбе Алабаковски, Мите

dnm

“HIP HOP: Beyond Beats and Rhymes”

📸 Last night, the American Corner Shtip in collaboration with Дом на млади Штип held an exclusive screening of "HIP HOP: Beyond Beats and Rhymes". 🎬 The documentary takes us on a journey through the origins of hip hop culture and its impact on youth

dnm

Меморија – Концерт

Концерт на Меморија на 01.06.2024 сабота Билетите можете да ги купите во Дом на Млади секој работен ден од 08:00-16:00ч, или на продажните места низ Штип: 📍Тобако Lucky Star (центар) 📍Тобако Тоби (сењак) 📍Маркет Траком (дузлак) 🌐Или онлајн на: tickets.domnamladi.mk 🎉Купете ги вашите влезници за

dnm

Перкусии на светот – Афро Гигано

Срцето на проектот Афро Гитано е современ микс на музички традиции. Некаде помегу Африка и Балканот, музичките култури имаат многу заедничко и Афро Гитано го докажува тоа. Здрава доза на Хип-Хоп го комплетира овоj микс! Настапуваат: Диџеј Гоце (Саф) Тони Китановски Баба Сисоко 24/05 петок

dnm

Од А до Штип

Од А до Штип - фестивал на хип хоп музика и урбани култури 25.05.2024 сабота на летната концертна сцена во ОУК Дом на млади - Штип Набавете ги Вашите влезници со време и Ве чекаме во Штип на најголемиот ХИП ХОП фестивал во Македонија! Купете

dnm

Велигденски Концерт – Македонски Евергрини на ДМУЦ “Сергеј Михајлов”

ДМУЦ ,,Сергеј Михајлов" Штип, со задоволство ви го најавува овогодишниот Велигденски концерт во поинакво музичко издание ✊ На 15 мај во ОУК Дом на млади - Штип повторно ќе бидете сведоци за квалитетот кој го поседуваат нашите ученици и вработени 🍀

dnm

Лутон и Счепа во Дом на млади

🎯Имаме одлична можност да слушнеме вистински клубски звуци! Внимателно одбрана музика од ЛУТОН и СЧЕПА за незаборавен настан! 🎯На истата сцена ќе настапат и нашите МИХАИЛ и ЕМИЛИ ! Ја започнуваме пролетта во знакот на диско музиката! 🕘27 април / 21:00ч 📍Дом на Млади -

dnm

УГД – Фестивал на перкусии на светот

Со овој концерт започнува второто издание на овој фестивал посветен на перкусиите. Ќе настапат реномираниот македонски перкусионист Драган Даутовски, а покрај неговиот солистички настап ќе имаме ретка можност да присуствуваме на древниот спој на поезијата и перкусиите. Големиот босански поет и писател Ахмед Буриќ ќе

dnm

Ретро

Ќе се присетиме на најголемите хитови од минатото! Одлична можност најмладите дa видат како изгледа пуштање музика на плочи. DJ Flooder Mihail IMG_0980

dnm

Хепенинг Чет’рсе 24 – Рок Концерт

Хепенинг Чет'рсе е белег на Штип. Слушавме добра музика, се дружевме со пријателите и креиравме нови спомени. Традицијата на Чет'рсе во Дом на Млади продолжува понатаму... Настапија: DJ KAPPA Фурија Хотлајн Соулфуд Фотографија Мартин Кангалов