Skip links

Голем Tribute концерт за Тоше Проески во Штип

За прв пат во Македонија, Ве покануваме на:
*** REAL TRUBUTE концерт за нашиот ТОШЕ ***
📅 06.јуни.2024 – четвтрток
📍 Дом на млади – Штип

Настапуваат:
Димитар Андоновски, Александар Тарабунов, Александра Јанева, Симона Поповска, Лара, Зоран Илиев, Бени Шакири, Марија Данева, Ламбе Алабаковски, Мите Стоилков, Јоце Панов, Мартинијан Кириловски, Андријана Јаневска, Мариано Коста, Коки Јанков…
Целата естрада на едно место! Повелете сите заедно да ги испееме безвременските рефрени од нашиот ангел!
*Во склоп на главниот концерт, ќе може да присуствувате на:
10:00 – 16:00 – крводарителска акција “Биди хуман како Тоше”
19:30 – ЕКСКЛУЗИВНА ПРЕМИЕРА на најновиот документарен филм за Тоше во српска продукција
20:30 – настап на дечињата од “Весело Штурче” кои ќе настапат со повеќе рефрени од Тоше
21:00 Увод на главниот концерт со настап на специјални гости кои ќе настапат со инструментален перформанс
21:30 ГЛАВЕН КОНЦЕРТ со повеќе од 15 музички ѕвезди
Бендот што ќе го отсвири концертот: FIS BAND
Водител: Миро Кацаров
Влезници по промотивна цена: 300 денари во City Point Tobacco
Информации на 076 220 166

Leave a comment