Skip links

Настани

dnm

Голем концерт – Коки Јанков

Подгответе се за неверојатно музичко искуство! Ве каниме на концерт - Коки Јанков во срцето на Штип! Со неверојатна енергија и незаборавни моменти, Коки и неговиот бенд ќе ве однесат на неверојатно патување преку музиката и хитовите на ДУЛЕ И КОКИ што добро ги знаете

dnm

ШКЛ 38′ – Концдерт на Суперхикс

Дом на Млади - Штип и Штипско културно лето ви ги најавуваат неповторливите СУПЕРХИКС со целовечерен концерт на 07 јули! (петок) Концертот ќе се оддржи на единствениот отворен концертен простор во Штип! Во ОУК Дом на млади - Штип. Се гледаме на 07 јули! Влезот

dnm

ШКЛ 38′ – Концерт, ЗЏМ Оркестар

На 29 јуни, повелете на "Рандеву" со Оркестарот на ЗЏМ (Здружение на Џез Музичари). Концерт на македонски евергрини кој ќе се одржи во Домот на млади - Штип. Со овој концерт започнува 38. издание на Штипското Културно Лето, а како солисти на концертот ќе настапат:

dnm

Винил Берза во Штип

Од А до Штип ја организираше првата Винил Берза во Штип, насловена како Винил Бутик. До следното издание! Музика пуштаа: Dj Chiko, Double G, Dj Oky Doky, Dj Ilich Официјален фотограф на фестивалот: Мартин Стефановски

dnm

Од А до ШТИП – Фестивал на Хип-Хоп музика и урбани култури!

Чест ни е што дел од најдобрите изведувачи во индустријата ќе бидат наши гости. Подгответе се да се забавувате, пеете и да бидете дел од енергијата додека уметниците на сцената испорачуваат наелектризирани изведби. Без разлика дали сте голем обожавател или само сакате добра музика, овој

dnm

„Леб и Сол“ – Концерт

Ре-отварање на реконструираната летна сцена на Дом на млади со голем концерт! Леб и Сол, ги повикува сите свои фанови на едно незаборавно музичко искуство, со енергичен настап и магични мелодии! Ова е вистинскиот момент да се освежите со звуците на Леб и Сол, во

dnm

Bass quake @ Дом на млади – Штип

Дами и господа, подгответе се да го почувствувате басот во градите и ритамот во вашите коски затоа што ви најавуваме незаборавен Drum & bass настан. Од своите корени во џунглата и рејв културата до неговата денешна еволуција, Drum & bass музиката како една од најдинамичните

dnm

Работилница: Парадоксот на социјалните медиуми: Навигација во лажни вести во светот на дигитално учество.

08.05.2023 (понеделник) Работилница: Парадоксот на социјалните медиуми: Навигација во лажни вести во светот на дигитално учество. Оваа работилница е продукт на обуката од која беа дел нашите членови Баже Коцев и Петар Златков во организацијa Coalition of youth organizations SEGA како дел од проектот „Дигитално