Skip links

Музика

dnm

КОНЦЕРТ TroYa – “Have the blues”

Драги пријатели, чест и задоволство ни е да ве поканиме на "Have the blues" концертот на TroYa. сабота (03.12.2022) со почеток во 21:00 часот, во Дом на млади Штип. Каде што освен специјалниот гостин GURU HARE , со TroYa ќе настапат и Ивица Јорданов, Александар

dnm

Движење 001

ДВИЖЕЊЕ001 is happening on Saturday - Nov. 26th at Dom na Mladi - Shtip ⭐️ “ДВИЖЕЊЕ” is an event organized by Unknown Movement and a couple of friends, it started as an idea a couple of months ago and its main goal is to change

dnm

WHY NOT во ДНМ

Ова е една од тие забави кои се со доза носталгија. WHY NOT е популарен македонски рок состав кој е доста актуелен на македонската поп-рок сцена. За прв пат во Дом на Млади.

dnm

Откривање на мурал на Божидар Симоновски

Откривање на мурал на Божидар Симоновски. 08. Ноември. 16:00 часот. Откривање на муралот од страна на Божидар Симоновски и Елена Поповска автор на муралот. Соло настап на Божидар Јорданов за врема на откривањето на муралот. 17:00 часот. Настап на Hot Line Band - мала сала

dnm

Dirty Side – Back to 80′

14.10.2022 - Dirty Side - Back to 80' Dirty Side е наш состав кој функционираше долги години на македонската поп-рок сцена. После неколкугодишна пауза бендот повторно ќе свири на сцената во Дом на Млади. Оваа ретро стил забава е за сите кои сакаат да ги

dnm

КАМЕРЕН КОНЦЕРТ – дуо кларинет и класична гитара

14.09.2022 (Среда) Оук “Дом на млади” Штип почеток 20:00 часот ВЛЕЗОТ Е СЛОБОДЕН Програма 1.Roberto Di Marino – Suite -Milonga -Interlude -Tango -Humoresque 2.Astor Pizzolla – Nightclub 1960 3.Ferdinand Rebay – Sonate in d-moll -I Allegro molto moderato -II Tehema und Variationen 4.Roberto Di Marino

dnm

Астибо Џез Фестивал 22′

Астибо Џез Фестивал 22' 06 и 07 септември со почеток од 21:30 часот, на големата летна сцена во ОУК Дом на млади - Штип. Настапуваат: 06.09 (вторник) - Филип Стевановски Бенд - Сашо Поповски Трио 07.09. (среда) - Џу Џу Трио - Парусион Груп Фестивалот

dnm

ШКЛ37 – Концерт

Концерт во склоп на 37 Штипско културно лето. Комбинација од класика и џез. Настапуваат: Давид Миладинов, Илија Белистојаноски, Марина Јаневска, Елена Силјаноска, Александар Бошков. Влезсот е слободен Почеток 21:00 Часот.

dnm

ШКЛ 37, Концерт – Фиц, Студени нозе

Концерт - Фиц Студени нозе Во склоп на 37 Штипско културно лето. 06.07.2022 летна сцена ОУК Дом на млади, почеток 21:30 часот. Влезница 100 ден.