Skip links

Настани

dnm

КОНЦЕРТ TroYa – “Have the blues”

Драги пријатели, чест и задоволство ни е да ве поканиме на "Have the blues" концертот на TroYa. сабота (03.12.2022) со почеток во 21:00 часот, во Дом на млади Штип. Каде што освен специјалниот гостин GURU HARE , со TroYa ќе настапат и Ивица Јорданов, Александар

dnm

Движење 001

ДВИЖЕЊЕ001 is happening on Saturday - Nov. 26th at Dom na Mladi - Shtip ⭐️ “ДВИЖЕЊЕ” is an event organized by Unknown Movement and a couple of friends, it started as an idea a couple of months ago and its main goal is to change

dnm

WHY NOT во ДНМ

Ова е една од тие забави кои се со доза носталгија. WHY NOT е популарен македонски рок состав кој е доста актуелен на македонската поп-рок сцена. За прв пат во Дом на Млади.

dnm

“Voliš li me” – театарска претстава

"Voliš li me" - театарска претстава На 24.11.2022 год. (четврток) со почеток од 19:00 часот, ве каниме на едно прекрасно уживање со дивата Весна Томинац Матачиќ и Жига Чамерник, членови на EXIT театарот од Загреб. Настанот се реализира во соработка со Заедницата на Хрвати "Либертас"

dnm

Работилница за фотографија – архитектурата и убавините на Штип

Работилница за фотографија - архотектурата и убавините на Штип. 23, 24, 25 ноември, почеток 12:00 часот. Проектот – работилница за фотографија е предвидено да се реализира во неколку фази. Првата фаза е тридневна работилница, од кои во првите два дена ќе се одржат во просториите

dnm

“Кајмак” – филм на Милчо Манчевски

Премиерна проекција на новиот филм на Милчо Манчевски - "Кајмак". 17.11.2022. (четврток) проекции на 18.11.2022 (петок), 22.11.2022 (вторник) 29.11.2022 (вторник) Почеток 20:00 часот. Влезница: 200 ден. Резервации на билети на 032/394-243 Содржина на филмот: Две семејства си ја бараат среќата - пристојни на почетокот, среќни

dnm

Откривање на мурал на Божидар Симоновски

Откривање на мурал на Божидар Симоновски. 08. Ноември. 16:00 часот. Откривање на муралот од страна на Божидар Симоновски и Елена Поповска автор на муралот. Соло настап на Божидар Јорданов за врема на откривањето на муралот. 17:00 часот. Настап на Hot Line Band - мала сала

dnm

Денови на Германскиот филм

Денови на германскиот филм. Дом на млади - Штип заедно со Europe House - Струмица и Германската амбасада, Ве покануваат на Денови на германскиот филм на 25 и 28 октомври, проекциите се со почеток од 18:00 часот, влезот е слободен. Филмовите се прикажуваат на оригиналниот

dnm

Dirty Side – Back to 80′

14.10.2022 - Dirty Side - Back to 80' Dirty Side е наш состав кој функционираше долги години на македонската поп-рок сцена. После неколкугодишна пауза бендот повторно ќе свири на сцената во Дом на Млади. Оваа ретро стил забава е за сите кои сакаат да ги